4 פעילויות שמורים אוהבים במיוחד!

כאשר מדובר על פעילויות למורים, יש לכל פעילות כמה היבטים חשובים. היבט אחד המשותף לכל סוגי הפעילויות למורים, הוא זה של הכיף ושבירת השגרה. כאשר מדובר על צוות מורים, לעיתים קרובות מדובר על אנשים שמחפשים פעילויות שוברות שגרה שקצת יוציאו אותם מהראש הדקדקני ושגרת היום יום של מורה.

בנוסף, מורים אוהבים פעילויות שיכולות לתרום להם באופן קונקרטי להצלחה בעבודה, הן מבחינת כלים חדשים להוראה ושיח עם התלמיד, והן כלים להתקדמות בתוך הארגון.

 

פעילויות תחת כיפת השמיים

אחד הדברים שמורים עשויים לאהוב מאוד זה פעילויות תחת כיפת השמיים, שנקראות גם סדנאות או די טי. מדובר על סדנאות שמעוררות חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה בין המורים החברים בצוות. את הפעילות עושים בקבוצות קטנות של מספר משתתפים, וניתן גם לחלק את הקבוצות כך שבכל קבוצה יהיו גם מורים, וגם אנשי צוות חינוכי אחרים כמו יועצות חינוכיות ועוד.

מורים אוהבים מאוד פעילויות מהסוג הזה משום שהן שוברות את שגרת היום יום, וגם מחזקות ומגבשות את הצוות החינוכי כך שבהמשך העבודה המשותפת תתנהל באווירה נעימה וביעילות, תוך שיפור התקשורת הבין אישית של חברי הקבוצה.

פעילויות במיוחד

סבבי היכרות

פעילות נפוצה במרחבים חינוכיים יכולה להיות גם סבב היכרות. זה מתאים לגם לתלמידים, אבל גם למורים ולכלל אנשי הצוותים החינוכיים העובדים במוסדות החינוך השונים, כמו גם בשוק ההוראה הפרטי. סבב היכרות מתאים מן הסתם למורים חדשים שמתחילים לעבוד בבית הספר או המוסד החינוכי, ומאפשר להם להכיר יותר טוב אחד את השני בצורה משחקית וקלילה.

לצד זאת, ניתן גם לקיים סבבי היכרויות עם צוותים שמכירים אחד את השני כבר לאורך תקופה, משום שתמיד נחמד לגלות דברים חדשים על מי שעובד בצמוד לך.

פעילויות במיוחד

למידת שפת גוף

פעילות למורים יכולה להיות גם סדנא לקריאה והבעה עצמית על ידי שפת גוף. בני אדם, בין אם הם מודעים לזה או לא, מעבירים אחד לשני מסרים רבים על ידי שימוש בשפת גוף, כמו לדוגמא עמידה זקופה המשדרת ביטחון עצמי לעומת עמידה כפופה המשדרת לרוב את ההיפך.

יש בכך מן המשחקיות כך שהפעילות עוברת בכיף ובקלילות, אבל יש בכך גם רכישה של כלי חשוב לחיים בכלל, ולתקשורת במקום העבודה בפרט, גם לתקשורת של המורים בינם לבין עצמם בתוך הצוותים החינוכיים, וגם לתקשורת של המורים עם התלמידים בכיתה.

 

ניהול דיונים ודיבייטים

פעילות נוספת שעשויה להיות מהנה במיוחד בעבור מורים היא קיום דיונים או דיבייטים במגוון נושאים. כמעט על כל נושא אפשר לנהל דיון מעמיק ומסודר על ידי המסגרת של הדיבייט, מה שיכול להסב הנאה רבה למשתתפים. נוסף לכך, מדובר על כלי חשוב בחיים, שיכול לעזור למורה לרתום אחריו את התלמידים או את הוריהם. פעילויות במיוחד

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

יש לכם בקשה או שאלה ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם