טיול עלייה לקבר בעיר אומן שבאוקראינה

לאורך השנה כולה, ולקראת תקופת חגי ראש השנה ויום כיפור בפרט, מתארגנים טיולים רבים לכיוון העיר אומן שבאוקראינה. במאמר הקרוב נרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת לקראת טיול עלייה לקבר בעיר אומן שבאוקראינה.

למה דווקא אומן?

טיול עלייה לקבר בעיר אומן שבאוקראינה הוא לא טיול ביעד אקראי. העיר אומן שבאוקראינה היא בעלת חשיבות עליונה עבור חסידות ברסלב, זאת משום שמייסדה, רבי נחמן מברסלב, קבור בה. בטיולים לוקחים חלק בעיקר חסידי ברסלב, אך הוא פונה לכולם ומזמין את כולם לחוויה היהודית העוצמתית הזו.

טיול עלייה לקבר בעיר אומן שבאוקראינה

נתחיל מהיעד הראשון שלשמו נתכנסנו, עלייה לקבר רבי נחמן מברסלב שבעיר אומן. חווית הביקור בקבר היא עוצמתית ביותר, והחיבור העמוק בין המיקום לבין הדת מורגש במלוא עוצמתו בזמן הביקור בקבר. המבקרים מרבים להתפלל על קברו של רבי נחמן, והתחושה בזמן התפילה היא תחושת קדושה גדולה.

לקראת החגים ועם בואו של גל התיירים הגדול, האיזור היהודי שבאומן פותח את המסעדות הכשרות באיזור, כמו גם את המקוואות שבו, החנויות הכשרות ובתי הכנסת.

באומן קבורים עוד צדיקים רבים, ובטיולכם מומלץ לעבור גם בקבריהם. בין הצדיקים הקבורים תוכלו למצוא את רבי ישראל בעל שם טוב, הקבור גם הוא באומן, ואת הרב מאפטא "אוהב ישראל".

טיול עלייה לקבר בעיר אומן שבאוקראינה

ומה מעבר לעלייה לקבר?

באומן תוכלו למצוא את גן סופיה המפורסם, עליה אמר בעבר הרבי נחמן מברסלב: "להיות באומן ולא להיות בסופיה?". הגן הוא גן בוטני, הכולל בתוכו עצים ושיחים בשלל צבעים ומינים. הוא נחשב לאחד מ"שבעת פלאי אוקראינה", ומושך אליו תיירות רבה. בשל הצמחייה הרבה והמגוונת שבו, הגן משמש קרקע פוריה למחקרים בנושא בוטניקה.

הגנים, בשל היופי המפואר, הצבעוני והבולט שלהם, משמשים כתפאורה נהדרת לצילומים, ומתקיימות בו פעילויות תרבות רבות. הסיור בו יכול להתאים ליום טיול שלם מתוך טיול עלייה לקבר בעיר אומן שבאוקראינה הגדול, ובסביבתו תוכלו למצוא בתי מלון ומסעדות. המלון Sofiyivsʹkyy למשל, הממוקם בכניסה לגן, מציע לינה בעלות של כ-115 ש"ח ללילה.

מה אוכלים באומן?

אומן מציעה מגוון רחב מאוד של מסעדות כשרות, בשל הבנת חשיבות המקום עבור תיירים יהודים וחסידי ברסלב. חשוב להגיד – רוב המלונות באיזור יציעו מזנון כשר גם בתוך המלון, אך אם תרצו לצאת מהמלון למסעדות שבחוץ, זו בהחלט אפשרות. ברחוב פושקינה תוכלו למצוא למשל את מסעדת "לב בשר", מסעדה כשרה בה תוכלו למצוא את האוכל הישראלי ביותר – פלאפל בפיתה, חומוס, סביח, ארוחות בשרים ועוד, כל זאת במחיר של כ-50 שקלים לאדם.

אנחנו מזמינים אתכם לקרוא בנחת את המדריך לטיול עלייה לקבר בעיר אומן שבאוקראינה, ולהצטרף לקהילת המטיילים בהקדם. גם אם אינכם דתיים או בעלי רקע דתי, מדובר בטיול מסורת שיכול להתאים לכל אחד ואחת מאיתנו, ולהעניק חוויה רוחנית יוצאת דופן.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

יש לכם בקשה או שאלה ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם